اخبار و تازه ها

صنایع و پتروشیمی ها قربانیان پرمصرف ها

میزان کسری گازی که در فصل سرد سال از طریق اعمال محدودیت به صنایع و کاهش تولید آنها جبران میشود، با صرفه جویی ۳ درصد مشترکین قابل جبران است.

1401/5/2 ادامه خبر


افزایش ضمانت اجرایی چک های صیادی

چک مستند معتبر تجاری و در حکم سند لازم الاجرایی که سالهای سال وسیله تبادل وجوه نقد و تسهیل روابط اقتصادی و تجاری و انتقال اموال منقول و ِغیر منقول متباعین وکســبه و تجار بوده و به لحاظ افزایش اعتباری و پشــتوانه ای این ســند شبه پول درســالهای اخیر اعتبار وجایگاهش مضاعف گشته و برگشت چک هزینه های گوناگونی بر صادرکننده وارد اورده وچالشهای عمده ای پدیده آورده که صادرکنندگان با دقت وشــفافیت بیشــتر مبادرت بــه صدور نمایند و دارندگان هم با طیب خاطر بالاتری آن را دریافت نمایند،

1401/3/18 ادامه خبر


چهار رکورد جديد در پتروشيمي لردگان ثبت شد

افزایش 540 درصدي تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته پتروشیمي لردگان با افشاي اطلاعاتي در کدال، از ثبت چهار رکورد جدید در حوزه تولید، فروش و صادرات خبر داد و اعلام کرد که به 75 درصد ظرفیت تولید رسیده است.

1401/3/8 ادامه خبر


آمادگی بانک توسعه صادرات برای اعطای تسهیلات به صنایع پلیمری دانش بنیان

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک به عنوان حامی اقتصاد دانش بنیان، آماده است از صنعت پلیمری کشور به عنوان صنعتی دانش بنیان، بالغ و توسعه یافته حمایت کند.

1401/3/5 ادامه خبر


افزایش ۷۵ درصدی سود هر سهم پتروشیمی بوعلی سینا

رئیس امور مالی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در خصوص وضعیت سودآوری و درآمد شرکت در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: در صورتهای مالی حسابرسی نشده شرکت، هر سهم شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با نماد «بوعلی» در مقایسه با سال قبل، بیش از ۷۵ درصد افزایش سود را نشان میدهد.

1401/3/5 ادامه خبر


سومین همایش اقتصاد صنایع پلاستیک برگزار شد

ســومین همایش ملی اقتصاد صنایع پلاستیک در ایران با حضوربانــک تجارت، طی روزهای دوم و ســوم خردادماه در محل هتل المپیک برگزار گردید.

1401/3/4 ادامه خبر


چرا ویروس کرونا در ایران فاجعه، اما در دنیا مهار شده؟

اگر از ابتدا به فکر وارد کردن واکسن بودند و از کمک‌های خارجی استقبال می‌کردند، اکنون وضعیت این‌گونه نبود که هست. اکنون لازم است وزارت بهداشت و وزارت خارجه برای نجات جان مردم فارغ از مسائل سیاسی، از همه کشورهای دنیا تقاضای کمک مثل دارو، واکسن و تجهیزات پزشکی کنند تا جلوی مرگ‌ومیرهای بیشتر گرفته شود.

1400/5/23 ادامه خبر


صنعت پتروشیمی یکی از معدود صنایعی است که اهداف پیش بینی شده در برنامه ششم را تا پایان امسال با موفقیت محقق خواهد کرد

امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نشستی با موضوع تشریح عملکرد مدیرت طرح ها و بررسی آخرین وضعیت طرح های در دست اجرای صنعت پتروشیمی با تاکید بر نقش بی بدیل این صنعت در شرایط تحریم، گفت: صنعت پتروشیمی یکی از معدود صنایعی است که اهداف پیش بینی شده در برنامه ششم را تا پایان امسال با موفقیت محقق خواهد کرد.

1400/4/21 ادامه خبر


ظرفیت تولید و صادرات صنعت پتروشیمی چقدر است؟

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در نقشه راه صنعت پتروشیمی در مجموع ۱۰ طرح از طرح های جهش دوم هنوز باقی مانده اســت که باید به بهره برداری برسند و 40 طرح نیــز در قالب طرح های جهش ســوم از جمله طرح هایی هســتند که پس از سال ۱۴۰۰(از سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴) به بهره برداری می رسند، این مجموعه ۴۰ طرح، ظرفیت ایــن صنعت را از 100 میلیون تن به 133میلیون تن می رساند که سرمایه گذاری مورد نیاز آن ۲۰ میلیارد دلار است.

1400/3/10 ادامه خبر


کاهش آمار چک های برگشتی ادامه دارد

بانک مرکزی با انتشار آمار مربوط به چک های مبادله شده به صورت ماهانه کمک شایانی به شناخت وضعیت اعتباری چک و میزان چک های برگشتی می کند. در این زمینه گزارش منتشر شده از فروردین ۱۴۰۰ نشان می دهد که در این ماه 1.490 هزار میلیارد ریال چک در کشور مبادله شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و ارزش به ترتیب 27.8 و 42.7 درصد کاهش یافته است.

1400/3/8 ادامه خبر


دو طرح توسعه ای جدید در گروه پتروشیمی پترول

مدیرعامل شــرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) گفت: این شــرکت به زودی ساخت دو طرح جدید پتروشیمی را با هدف تکمیل زنجیره ارزش، اشتغال آفرینی پایدار، جلوگیری از واردات این محصولات و شــکوفایی اقتصاد در مناطق کمتر توســعه یافته آغاز می کند.

1400/2/26 ادامه خبر


دولت ها کاهش نرخ ارز را دوست دارند ولی خطا می کنند

ماههای پایانی عمر دولت اســت و قرار اســت برخــی ضعف ها به گونه ای رفع و رجوع شود تا شاید دولت با یــک کارنامه قابل قبول تر پاستور را ترک کند

1400/2/22 ادامه خبر


فشار عرضه دلار از سوی دولتی ها

صرافی های بانکی و شرکت های دولتی دارای ارز صادراتی با خوش بینی نسبت به اتفاقات بین المللی در حال فروش ارز خود در بازار هستند اما بازار در مقابل کاهش نرخ مقاومت می کند.

1400/2/19 ادامه خبر


لزوم تلاش مضاعف بانک مرکزی برای اجرای قانون جدید چک

با وجود اینکه نزدیک به 5 ماه از موعد مقرر برای اجرای همه تکالیف قانون جدید چک می گذرد، بانک مرکزی هنوز برخی تکالیف قانونی را انجام نداده یا به صورت ناقص انجام داده است.

1400/2/18 ادامه خبر


قانون جدید چک ریسک اعتباری را کاهش خواهد داد

قانون جدید چــک بهترین نوآوری است که در سال های اخیر در عرصه سیاست گذاری اقتصادی کشــور انجام شده اســت زیرا این قانون می تواند ریسک اعتباری را در جامعه کاهش دهد.

1400/2/9 ادامه خبر


بخشودگی جرایم مالیاتی ابلاغ شد:حمایت از کسب و کارها در برابر تبعات اقتصادی کرونا

ســازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای به ادارات کل امور مالیاتی، موضوع بخشــودگی جرایم قابل بخشش موضوع قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده را در ۱0 بند ابلاغ کرد.

1400/1/25 ادامه خبر


از 6 اردیبهشت،تراکنش های فاقد کد شهاب در پایا برگشت می خورد

مهران محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اعلام کرد: در گام بعدی برای تراکنش های بانکی، از ۶ اردیبهشت تراکنش بدون کد ملی شخص حقیقی و شناسه ملی شخص حقوقی در پایا برگشت می خورد. این اقدام تاثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک هاموجود است نخواهد داشت. بانک ها برای ثبت کد شهاب و ثبت حساب ها در بانک مرکزی اقدام کنند.

1400/1/22 ادامه خبر


اعتماد پتروشیمی تبریز به دانش بومی

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: پتروشیمی تبریز به دانش بومی اعتماد دارد و همین اعتماد، مایۀ مباهات اسـت. حسـن عبـاس زاده در مراسـم افتتـاح فرآینـد صحـه گذاری پـروژه هـای بهبود درسـطح شـرکت های صنایع ملی پتروشیمی که به میزبانی شرکت پتروشیمی تبریز برگزار شـد، گفت: پتروشـیمی تبریز واجد دو خصیصه بارز »وجـدان کاری باال« و »سیسـتمی کار کردن« اسـت. مدیر برنامه ریزی و توسـعه شـرکت ملی صنایع پتروشـیمی عنـوان کرد: همین ویژگی ها باعث شده اقدامات شرکت پتروشیمی تبریز در راستای تعالی سازمانی باشد.

1400/1/22 ادامه خبر


سازوکار مصوبات کرونایی

محدودیت‌های شدید کرونایی پس از حدود سه ماه دوباره به کشور بازگشت. این‌بار و بر‌خلاف موج قبلی؛ ستاد ملی مقابله با کرونا پیش از آنکه منحنی پیک چهارم به قله نزدیک شود و تعداد جانباختگان کرونا از مرز 200 مرگ در روز عبور کند دستورالعمل‌های سفت و سختگیرانه‌ای را در دستور کار قرار داده است. راهکار ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیلی سراسری10 روزه است و چنانچه نیاز باشد روند تعطیلی در کشور تکرار خواهد شد. این‌بار این راهکار که هیچ شباهتی به هشدار و توصیه‌های قبلی مسئولان وزارت بهداشت و اعضای ستاد ملی ندارد در حالی به اجرا درمی‌آید که از یک طرف میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در این ایام به ۵۵ درصد سقوط کرده و در حال حاضر 257 شهر در وضعیت قرمز کرونایی به سر می‌برند و ...

1400/1/21 ادامه خبر


کرونا با جان و جهان ما ایرانیان چه کرد؟

کرونای ایرانی بر جامعه ایرانی اثر‌گذاری ماندگاری خواهد داشت فقط باید کرونا از جامعه فاصله بگیرد تا ببینیم چه بر سر جامعه ایرانی آمده است مثل زمان جنگ که بعد از پایان جنگ می‌بینیم چه نوع دگردیسی اتفاق افتاده است. زمانی که توانستند کرونا را از طریق واکسن مهار کنند آن وقت شاهد خواهیم بود کرونا جامعه جدیدی ایجاد کرده است که کمتر تناسبی با جامعه قبل از کرونا دارد. آنجاست که خواهید دید یک دفعه چه اتفاقات عجیب و غریب می‌افتد

1400/1/18 ادامه خبر


پایان خوش صنعت پتروشیمی در سال 99

شرکت ملی صنایع پتروشیمی حدود یک سال است که با تعریف طرح‌های راهبردی برنامه‌ریزی مطلوبی برای گام چهارم توسعه صنعت پتروشیمی با هدف تقویت پایداری صنعت را در همه ابعاد در دستور کار قرار داده و آغاز کرده است.

1400/1/17 ادامه خبر


تقویم نمایشگاه سال 1400 منتشر شد

تاریخ نمایشگاه های ایران پلاست و رنگ و رزین در سال ۱۴۰۰ به همراه تقویم نمایشگاهی سال منتشر شد

1400/1/16 ادامه خبر


دورنمای روشن صنعت پتروشیمی و پلاستیک

در حالی که دورنمای تقاضا برای نفت ضعیف به نظر می رسد، وضعیت پتروشیمی و پلاستیک بسیار روشن تر به نظر می رسد.

1399/6/11 ادامه خبر


روش جدیدی برای بازیافت پلاستیک‌های سخت

نوعی پلاستیک به نام "ترموست"(thermoset) وجود دارد که در محصولاتی یافت می شود که باید از دوام بالا و مقاومت زیادی در برابر حرارت برخوردار باشند. اگرچه این محصولات در هنگام استفاده، کارایی بسیار خوبی دارند، اما هنگام دور ریختن، آلودگی زیادی ایجاد می کنند، زیرا نمی توان آنها را به راحتی بازیافت یا تجزیه کرد.

1399/5/13 ادامه خبر


دستور بازگشایی رستوران هتل‌ها و سایر رستوران‌ها بعد از ماه مبارک رمضان صادر شد

رییس جمهور دستور بازگشایی رستوران هتل‌ها و سایر رستوران‌ها را بعد از ماه مبارک رمضان داد. قرار است رستوران‌ها براساس پروتکل‌های بهداشتی خدمات بدهند. رستوران و تالار هتل ها نزدیک به سه ماه در رسته مشاغل پرخطر قرار گرفته بودند و این دوران را در تعطیلی به سر می‌بردند. هتلداران از این وضع شاکی بودند چون گردش مالی قابل توجهی از خدمات رستوران و تالارهای پذیرایی داشتند. حالا رییس جمهور مجوز بازگشایی رستوران هتل‌ها را داده است. حسن روحانی در جلسه روز شنبه ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد که رستوران‌ها بعد از ماه مبارک رمضان در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرند.

1399/2/29 ادامه خبر


کرونا از نفس افتاد

اگر چه به واسطه بیماریابی فعال وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته ۲هزار و ۱۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شدند، اما بیش از ۸۰ درصد موارد شناسایی شده از موارد متوسط و دارای علائم خفیف و در خوشه‌های ناامن و در تماس نزدیک و مجاوران با بیماران مبتلا بوده و تنها ۳۸۵ مورد بستری و ارجاعی به بیمارستان‌ها در همه استان‌ها شناسایی شده‌اند؛ موضوعی که به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا طی این مدت بی‌سابقه بوده‌است و در روز‌ها و هفته‌های گذشته این گستره شناسایی موارد خفیف و سرپایی را نداشتیم، اما هر روز این روند توسعه می‌یابد.

1399/2/27 ادامه خبر


افراط و تفریط در مواجهه با ویروس کرونا

اطلاعات و داده ها هستند که می گویند چه دارویی موثر است نه سیاستمداران! این داده ها هستند که می گوید منشاء ویروس کرونا کجا بود نه سناتورها. و همچنان دانشمندان معتقدند هنوز به اندازه کافی داده و اطلاعات در اختیار نداریم.

1399/2/13 ادامه خبر


ساخت کوله پشتی از زباله های پلاستیکی

ساخت محصولات جدید با استفاده از ضایعات پلاستیکی، روش مناسبی برای بالا بردن آگاهی مردم نسبت به استفاده صحیح از پلاستیک ها و تاثیر آن بر محیط زیست می‌باشد، لذا یک هنرمند نیجریایی در ماه نوامبر خط تولید کیف، کیف پول و جعبه‌های هدیه‌ای را راه انداخت که با استفاده از ۲۰ درصد چرم و ۸۰ درصد زباله‌های پلاستیکی ساخته می‌شوند.

1398/12/13 ادامه خبر


آدیداس با بطری‌های پلاستیکی، زمین فوتبال ساخت

شرکت پوشاک آلمانی آدیداس(Adidas) اخیرا اعلام کرده است از ۱.۸ میلیون بطری پلاستیکی برای ساخت چمن مصنوعی یک زمین فوتبال استفاده کرده است.

1398/12/4 ادامه خبر


نوآوری ضرورت بقاست

شرایط به گونه ای است که اگر شرکت ها از نوآوری غافل بمانند در عرصه رقابت توانایی خود را از دست داده و سهم بازارشان افت خواهد کرد

1398/10/26 ادامه خبر


استفاده از پلاستیک برای بشر امروزی اجتناب ناپذیر است

این واقعیت را نمی‎توان انکار کرد که استفاده از پلاستیک برای بشر امروزی تقریبا اجتناب‌ناپذیر است. برخی آمار‌ها نشان می‌‎دهد که تولید پلاستیک در جهان سالانه حدود ۳۰۰ میلیون تن است. به همین دلیل بهتر است اولویت فعالان محیط زیست، آموزش جامعه در زمینه مدیریت مصرف پلاستیک، فرهنگ سازی استفاده صحیح از پلاستیک ها خصوصآ ظروف یکبارمصرف و تفکیک زباله‎های پلاستیکی از مبدا باشد.

1398/7/29 ادامه خبر


تولید پلاستیک جدید از تارعنکبوت و الیاف چوب

دانشمندان با استفاده از ترکیب الیاف چوبی و تار عنکبوت موفق به تولید پلاستیک جدید شده اند که می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای پلاستیک های امروزی باشد

1398/6/30 ادامه خبر


هیچ‌چیز به‌اندازه آنچه خود مردم کار را دست بگیرند، تأثیرگذار نخواهد بود

در سالهای نه چندان دور برای بسیاری از مصرف کنندگان ظروف یکبارمصرف اهمیت نداشت پسماندهای بجا مانده مثل ظروف یکبار مصرف، ظروف پلیمری و .... را کجا رها کنند و پس از پایان مراسم ها شاهد تصاویر زشت در سطح خیابان‌های مملو از ظروف پلاستیکی بودیم

1398/6/23 ادامه خبر


ساخت آسفالت بوسیله بطری‌های پلاستیکی

یک شرکت انگلیسی به راهکار جالبی دست یافته است: ایده تبدیل زباله‌های پلاستیکی به جاده نه تنها با محیط زیست سازگار است، بلکه جاده‌هایی تولید می‌کند که بسیار قوی‌تر و بادوام‌تر از جاده‌های آسفالت معمولی هستند

1398/6/6 ادامه خبر


ظروف به اصطلاح گياهي را بدهيد يك آزمايشگاه شريف و غير قابل خرید آنالیز کند و سپس نتایج حاصل را منتشر نمایید

مهندس احمد علی ساعت نیا در واکنش به اعلام خبر ممنوعیت استفاده ظروف یکبارمصرف پلیمیری در خرمشهر در یادداشتی نوشت:واقعا دل نگران سلامت مردم هستيد؟ پس همان ظروف به اصطلاح گياهي خودتان را بدهيد يك آزمايشگاه شريف و غير قابل خرید آنالیز کند و سپس نتایج حاصله را منتشر نمایید لطفا

1398/5/20 ادامه خبر


تاکید سازمان غذا و دارو : ظروف یکبارمصرف پلیمری دارای پروانه ساخت ایمن است

سازمان غذا و دارو در پاسخ به استعلام خانه صنعت و معدن استان تهران مبنی بر سرطان زایی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی تاکید کرد محصولات پلیمری که دارای پروانه ساخت و یا پروانه بهداشتی ورود می باشند، ایمن تلقی می گردد.

1398/4/30 ادامه خبر


ساخت سکوهای توزیع مدال های المپیک 2020 از پلاستیک بازیافتی

برای نخستین بار است که سکوهای المپیک از مواد بازیافتی ساخته می‌شود. طبق اعلام کمیته سازماندهی بازی‌های توکیو، برای تولید 100 سکو 45 تن پلاستیک نیاز است.

1398/3/22 ادامه خبر


بجای تمرکز بر بدی ارائه راهکار مثبت: دریافت زباله پلاستیکی به جای شهریه مدرسه در هند

بسیارند از افرادی که به جای پاک کردن صورت مسئله به دنبال راه حل مثبت در راستای حفظ زیست بوم هستند. در اقدامی بسیار تحسین برانگیز یک مدرسه غیردولتی در هندوستان بجای شهریه ازدانش آموزان خواسته است هر روز با یک کیسه پلاستیک جمع آوری شده از مسیر به مدرسه مراجعه کنند.

1398/3/11 ادامه خبر


آگاهی مصرف کنندگان از تبدیل مواد بازیافتی به محصولات جدید باید اولویت فرهنگ سازی در حوزه پسماند باشد

زمانیکه مصرف‌کنندگان از موضوع تبدیل مواد بازیافتی آگاه می‌شوند، بازیافت بیشتری انجام می‌دهند. برجسته‌سازی تبدیل مواد بازیافتی به محصولات جدید باید در اولویت فرهنگ سازی حوزه پسماند باشد.

1398/2/29 ادامه خبر


ایده های ناب و خلاقانه برای استفاده حداکثری از پلاستیک ها و ظروف یکبار مصرف

سهولت استفاده از ظروف یکبار مصرف، ارزان بودن، بهداشتی بودن، اشتغالزایی و ارزش افزوده بالا و ... باعث میگردد استفاده از پلاستیک و ظروف یکبار مصرف به عنوان بخش جداناشدنی و امری ضروری در جوامع امروزی مطرح باشد.هستند افراد و شرکت هایی که بجای پاک کردن صورت مسئله پلاستیک ها به فکر استفاده حداکثری و بهینه از این ناجی بشریت هستند.در ذیل بخشی از این ایده های ناب را با هم مرور خواهیم کرد.

1398/1/18 ادامه خبر


ساخت اسپیکربی سیم از پلاستیک های غیرقابل بازیافت

کارشناسان راهی جهت استفاده حداکثری از پسماند پلاستیک های غیرقابل بازیافت را معرفی کردند.

1397/12/14 ادامه خبر


جلسه هم اندیشی اعضای انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف در ارتباط با برخوردهای غیرکارشناسی اخیر در استان فارس

جلسه هم اندیشی اعضای انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف در ارتباط با برخوردهای غیرکارشناسی اخیر استان فارس در حوزه ظروف یکبارمصرف پلیمری در ساختمان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران برگزار گردید .

1397/12/8 ادامه خبر


فقدان آموزش های لازم و فرهنگ سازی اصولی و هدفمند به خلاء بزرگ تفکیک زباله از مبدا تبدیل شده است

علارغم بازیافت 70 درصدی زباله در جهان، در ایران تنها 20 درصد از زباله ها بازیافت می شود و از این عدد کمتر از 10 در صد در مبدا تفکیک می شود. کارشناسان براین باورند چنانچه تفکیک زباله از مبدأ و بازگشت آن به چرخه مجدد تولید و انرژی به خوبی انجام شود علاوه بر حذف حجم قابل توجهی از زباله های تولیدی از چرخه طبیعت، این طلای کثیف، به یک ظرفیت اقتصادی تبدیل می شود.

1397/11/10 ادامه خبر


کمپین استفاده حداکثری از منابع بازیافتی در چین

ایجاد بیش از صد مرکز بازیافت در ابعاد عظیم برای استفاده حداکثری از منابع بازیافتی داخلی در چین تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

1397/10/29 ادامه خبر


آموزش و ترویج فرهنگ استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف از عوامل اصلی حفظ محیط زیست

تغییر الگوی مصرف، رشد جمعیت، ورود تکنولوژی های نوین از عواملی است که به بصورت ناخود آگاه مردم را به سمت تخریب محیط زیست سوق می دهد و تنها راه حل این مشکل، مردمی شدن دغدغه های زیست محیطی و تسری آن به تک تک افراد جامعه می باشد.

1397/10/3 ادامه خبر


حقایقی درمورد ظروف یکبارمصرف فومی

شاید شما افسانه هایی درباره ظروف یکبارمصرف فومی و ظروف یکبارمصرف کاغذی و همچنین تاثیر آنها در محیط زیست شنیده باشید. هنگام قضاوت کردن درباره یک محصول و تاثیر آن بر محیط زیست، مهم است که در مورد کل چرخه عمر محصول تفکر کنید. تاثیر واقعی محیط زیستی محصول بایستی به درستی و در مقایسه با سایر محصولات پیشنهادی جایگزین اندازه گیری شود.

1397/9/21 ادامه خبر


واردات زباله جهت بازیافت بجای جمع آوری زباله از طبیعت

علارغم بحران زیست محیطی ناشی از عدم جمع آوری صحیح زباله در کشور، در سال 97 ایران از کشورهای همجوار 25 هزار تن زباله برای بازیافت وارد کرده است.

1397/8/21 ادامه خبر


اختراع دستگاه هوشمند بازیافت در مبدا

در این دستگاه هشت درگاه به تفکیک کد‌های بین المللی بازیافت، مشخص شده است و شهروندان پس از انداختن زباله ها، این دستگاه زباله پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف را به نسبت نوع، رنگ و کاربرد آن‌ها پرس می‌کند .

1397/8/12 ادامه خبر


مزیت های ظروف یکبارمصرف را بهتر بشناسیم

به دلائل بسیار زیادی دقت کنید که چرا پلاستیکی ها و خصوصآ ظروف یکبار مصرف به طور گسترده در اتفاقات و اجتماعات بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

1397/7/24 ادامه خبر


" سمپا " اپلیکیشنی جذاب جهت کمک به  تفکیک زباله از مبدآ

در مجموع هفت درصد از کل زباله تولید شده در شهر تهران تفکیک از مبدا می شود.بنابراین وضعیت زباله در این شهر بسیار نگران کننده می باشد. با وضع موجود جمع آوری زباله بصورت سنتی جوابگو نیست لذا استفاده از روش های بروز شاید بتواند تا حدودی محیط زیست ما را محافظت نماید.یکی از این روش های نوین که ایده آن توسط یکی از معاونین شهرداری تهران ارائه گردیده، اپلیکیشنی است بنام " سمپا ".

1397/7/2 ادامه خبر


اولین تلاش عملی برای جمع آوری پلاستیک از اقیانوس ها

جوان هلندی به نام بویان اسلات توانست با ابتکار خود اولین اقدام عملی در جمع آوری پلاستیک از سطح اقیانوس ها را با جذب سرمایه بیست میلیون دلاری کشور هلند به انجام رساند.

1397/6/21 ادامه خبر


تولید باند های زخم شگفت انگیز از جنس پلیمر

دانشمندان در حال بررسی و تولید باندهای زخم پلیمری هستند که می تواند در درمان زخم های حساس استفاده گردد

1397/5/20 ادامه خبر


سهامداران عمده پتروشیمی ها چه کسانی هستند؟

یکی از پرسش‌های اصلی این است که سهامداران اصلی شرکت‌های پتروشمی در ایران چه کسانی هستند.بررسی ترکیب و قدرالسهم برخی شرکت‌های پتروشیمی حاضر در بورس می‌تواند پاسخ این سوال را تا حدودی روشن کند.

1397/5/13 ادامه خبر


برای اولین بار تجزیه پلاستیک در خاک رهگیری شد

پیش از این PBAT به عنوان یک ماده زیست تخریب پذیر برای تولید کمپوست شناخته شده بود، اما دانشمندان برای آن کاربردی در کشاورزی متصور نبوند. محققان این ماده را با مقدار خاصی از ایزوتوپ کربن 13 سنتز کردند تا بتوانند تجزیه شدن کربن را در فرآیندهای مختلف تجزیه آن در محیط زیست ردگیری کنند.

1397/5/6 ادامه خبر


پتروشیمی ها عامل اصلی گرانی ظروف یکبار مصرف

افزایش نرخ ارز و در پی آن تمایل به صادرات محصولات توسط پتروشیمی ها و کسب درآمد بیشتر و از طرفی کاهش عرضه مواد اولیه در بورس ، تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی در صنایع پایین دست پتروشیمی از جمله تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف را با مشکلات جدی مواجه ساخته است.

1397/5/1 ادامه خبر


تولید یک میلیون کفش از ضایعات پلاستیک در اقیانوس ها

شرکت تولیدکننده ی لوازم ورزشی آدیداس آلمان،در راستای تحقق شعار نمایشگاه k2016 مبنی بر زدودن اقیانوس ها از ضایعات پلاستیک، در سال جاری یک میلیون جفت کفش بازیافتی را روانه بازار کرده است.

1397/4/7 ادامه خبر


عدم توجه به تفکیک زباله و بازیافت صحیح  منجر به بروز بحران می شود

نقصان در مدیریت صحیح و یکپارچه توسط مسئولان امر باعث بروز بحرانی به نام زباله گردیده است تا جایی که گردشگران خارجی حین گردش نسبت به جمع آوری زباله در ایران اقدام می نمایند.جالب اینکه این بحران به واقع عظیم در کشور ما، در بسیاری از جوامع پیشرفته سالیان متمادی است که به دست فراموشی سپرده شده است و جمع آوری صحیح و بازیافت زباله به عنوان امری عادی برشمرده می گردد.

1397/3/28 ادامه خبر


افزایش نرخ ارز به‌عنوان یک واقعیت پذیرفته شود

قطعا یکی از اثرات مهم تشدید تحریم‌ها و افزایش محدودیت‌ها برای تجارت و انتقال منابع به کشور، کاهش ارزش ریال در مقابل ارز سایر کشورهاست. بنابر این در شرایط جدیدی که پس از خروج آمریکا از برجام ایجاد شده و به مرور این شرایط برای اقتصاد ایران دشوارتر خواهد شد، لازم است افزایش نرخ ارز به‌عنوان یک واقعیت پذیرفته شود.

1397/3/20 ادامه خبر


بازیافت، آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی استفاده صحیح از پلاستیک ها و ظروف یکبار مصرف راهکار اساسی پاسداشت زیست بوم است

ارزش افزوده بالا، اشتغالزایی بسیار،جلوگیری از خام فروشی، تکمیل زنجیره پایین دست پتروشیمی،ارز آوری فراوان از مزایای غیر قابل انکار در حوزه تولید پلاستیک ها به شمار می رود

1397/3/19 ادامه خبر


تجار و فعالان اقتصادی دارای کد ثبت‌سفارش از امروز می‌توانند به صورت مستقیم از صرافی‌ها ارز خریداری نمایند

طبق بخشنامه بانک مرکزی، اجازه خرید مستقیم ارز از سوی بازرگانان در صرافی‌های مجاز را صادر کرده و بر اساس بخشنامه مذکور قرار است که از امروز، صرافی‌های مجاز نیز با ضوابط خاص در کنار سامانه نیما فعال شوند.

1397/3/2 ادامه خبر


دلالان با خرید محصولات از بازار داخلی و فروش در بازارهای جهانی عامل اصلی بحران در محصولات PET هستند

عده‌ای از افراد سودجو ریال خود را با ارز ۴۲۰۰ تومانی به محصولات پتروشیمی تبدیل کرده و سپس آن‌را با ارزهای با قیمت بازار آزاد صادر می‌کنند که سبب کمبود در نیاز داخل می‌شود.

1397/2/30 ادامه خبر


مجمع عمومی عادی سالیانه ی (نوبت دوم ) انجمن تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه ی (نوبت دوم ) انجمن تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف شنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه برگزار گردید.

1397/2/23 ادامه خبر


اختراع دستگاه جمع‌آوری پلاستیک‌ها در اقیانوس ها

اولین دستگاه جمع‌‌آوری پلاستیک بزرگ دنیا، پس از سال‌ها کار مطالعاتی، در آینده نزدیک به اقیانوس آرام انداخته می‌شود تا بتواند درمورد آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها گامی بردارد.

1397/2/17 ادامه خبر


 ابداع پلاستیک هایی که همانند فلزات رسانا هستند

در این تحقیق با استفاده از یک واکنش ساده آب زدایی که تنها محصول جانبی آن آب است، روشی برای ساخت پلیمرهای کانجوگیت (پلاستیک هایی که همانند فلزات الکتریسته را هدایت می کنند) ابداع کرده اند.طبیعت از این واکنش میلیاردها سال و صنعت بیش از صد سال استفاده کرده است. این واکنش یکی از ارزان قیمت ترین و مناسب ترین واکنش ها برای محیط زیست در زمینه تولید پلاستیک است.

1397/2/6 ادامه خبر


تهدیدهای محیط‌زیستی کشور ایران محدود به پلاستیک و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی نیست

تهدیدهای محیط‌زیستی کشور ایران محدود به پلاستیک و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی نیست، بلکه سایر مباحث محیط زیستی از جمله تخریب جنگل‌ها،ریزگردها،کم آبی و.... از دیگر تهدیدهای جدی کشور محسوب می‌شود

1397/2/4 ادامه خبر


آنچه باعث به کمارفتن توليد شده است

اکنون توليد کشور به محاق رفته و به گفته کارشناسان اقتصادي آنچه باعث به کمارفتن توليد شده رفتارهاي نظام بانکي و بازار ارز بوده است. اکنون هزينه‌هاي توليد با رشد سرسام‌آوري مواجه شده‌اند و اين تنها به دليل نظام بانکي سودجوي کشور است.

1397/1/26 ادامه خبر


تورم و رکود دامنه دار ادامه دارد

"اگر بخواهيم با واقعيات مواجه شويم، شواهدي دال بر افزايش تورم را مي‌بينيم. به نظر مي‌رسد که رکود نيز کماکان تداوم داشته باشد. نقدينگي هم افزايش پيدا خواهد کرد. دلايل اين پيش بيني بسيار روشن است. ما در چند وقت اخير با افزايش نرخ ارز رو به رو بوديم که طبيعتا به افزايش قيمت بسياري از کالا‌ها منجر مي‌شود. افزايش قيمت کالا‌ها نيز به افزايش نرخ تورم مي‌انجامد. همين موضوع باعث مي‌شود، هزينه‌هاي توليد در کشور افزايش پيدا کند."

1397/1/23 ادامه خبر


فرهنگ‌سازی استفاده صحیح از ظروف یکبارمصرف شرط لازم ولی کافی نیست

علاوه بر فرهنگ سازی استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف می بایستی راهکارها و سازکارهای لازم جهت اجرای هرچه بهتر را فراهم نماییم.

1397/1/22 ادامه خبر


راه اشتباه بشر در بازیافت و خلاصی از زباله های پلاستیکی

انسان‌ها برای اطمینان از بازیافت یا خلاصی از زباله‌های محصولات پلاستیکی راه را به کلی اشتباه رفته‌اند. در حدود یک‌سوم از زباله‌های محصولات پلاستیکی در فرآیند جمع‌آوری نادیده گرفته می‌شوند که سرانجام‌شان جایی جز امواج دریاها نیست. این میزان حدود ٨‌میلیون‌تن در هر ‌سال است یا به تعبیری ١٥ گونی پر از پلاستیک در هر متر از سواحل دنیا است.

1397/1/16 ادامه خبر


مدیریت پسماندها بدون آموزش کافی و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی به جامعه ممکن نیست

مدیریت پسماند و تفکیک زباله ها تنها با مشارکت گسترده مردم در کنار تدبیر مسئولین ذیربط امکان پذیر است و این مهم بدون آموزش کافی و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی به جامعه ممکن نیست.

1396/12/27 ادامه خبر


پلی اتیلن، محبوب ترین پلیمر جهان است

عمده ترین مواد پلیمری تولیدی در صنعت پتروشیمی شامل پلی اتیلن، پلی اتیلن ترفتالات، پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید، پلی استایرن، اکریلونیتریل و بوتادین استایرن هستند. هر یک از مواد نامبرده در فوق، خواص ویژه ای داشته و در یکی از صنایع لاستیک یا پلاستیک کاربرد دارند. پلی اتیلن، محبوب ترین پلیمر جهان است و حدود 31 درصد از مصرف کل پلیمرهای جهان به پلی اتیلن تعلق دارد.

1396/12/23 ادامه خبر


از روز سه شنبه مورخ بیست و دوم اسفندماه نود و شش ثبت سفارش جدید صورت نمی پذیرد

احترامآ به استحضار می رساند، از مورخ 96/12/22 روز سه شنبه سفارش جدید ثبت نمی گردد. خواهشمند است هماهنگی های لازم را با واحد فروش به انجام رسانید.

1396/12/20 ادامه خبر


یک چهارم تقاضای نفت در 5 سال آینده مربوط به محصولات پتروشیمی خواهد بود

آژانس بین المللی انرژی در چشم انداز پنج ساله خود، مسیر تقاضای جهانی برای نفت و گاز تا سال 2023 میلادی را به سمت محصولات پتروشیمی برآورد کرده است.

1396/12/16 ادامه خبر


گران‌فروشی پتروشیمی‌ها صنعت پلاستیک ایران را زمین گیر کرده است

رئیس اتحادیه توزیع پلاستیک تهران گران‌فروشی پتروشیمی‌ها، هزینه های بالای تولید، قیمت بالای حامل های انرژی، مالیات بر ارزش افزوده و بیمه تامین اجتماعی را از مشکلات اساسی صنعت پلاستیک در ایران برشمرد که متاسفانه این صنعت اشتغالزا را زمین گیر کرده است.

1396/12/10 ادامه خبر


به‌زودی شاهد یک جهش دیگر در بازار ارز کشور خواهیم بود

ایمانی‌راد تحلیلگر اقتصادی : قیمت برآوردی دلار زیر چهار هزار تومان توسط بانک مرکزی غیر کارشناسی و به دور از واقعیت است، ولی اصرار بر این قیمت، مانع از این می‌شود که دولت و بانک مرکزی اجازه بدهند که فاکتورهای واقعی اقتصاد خود را در قیمت ارز نشان دهند. بنابراین اگر این بار هم بانک مرکزی اجازه ندهد که قیمت ارز همپای متغیرهای بازار حرکت کند، به‌زودی شاهد یک جهش دیگر در بازار ارز کشور خواهیم بود.

1396/12/6 ادامه خبر


شهرت را چاپ کن

«شهرت را چاپ کن» نام اين ايده ای است که توسط آن اکثر پلاستیک های دور ریختنی از جمله کیسه های پلاستیکی تا ظروف یکبار مصرف پلاستیکی را می توان توسط پرینترهای سه بعدی جدید و بزرگ به مبلمان شهری تبدیل نمود.

1396/12/5 ادامه خبر


به ازای هر ۱۰ میلیون تومان می توان یک شغل در صنایع پایین دست پتروشیمی ایجاد نمود

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در همایش مدیریت، تولید ملی و اشتغال بیان داشت: می توان به ازای هر ۱۰ میلیون تومان یک شغل در صنایع پایین دست پتروشیمی ایجاد نمود این در حالی است که در حال حاضر ۶۰ میلیارد دلار در صنایع بالادستی پتروشیمی سرمایه گذاری کرده ایم که با توجه به جمعیت شاغل در آن، به معنی ایجاد اشتغال یک نفر با سرمایه گذاری یک میلیون دلاری است.

1396/11/29 ادامه خبر


تولید مواد اولیه پلیمری با ارز مبادله ای و فروش بر پایه ارز آزاد کاملآ در تضاد با ادعای حمایت از تولید داخلی است

مجتمع های پتروشیمی، مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دست از جمله تولیدکنندگان ظروف یکبارمصرف را علارغم تولید با قیمت ارز مبادله ای، با قیمت ارز آزاد به فروش می رسانند.این در حالی است که مجتمع های پتروشیمی همین مواد اولیه را در بازارهای خارجی با قیمتی بسیار پایین تر به فروش می رسانند.

1396/11/26 ادامه خبر


هفت نشانه ای که دال بر قابل اطمینان بودن شما برای رهبری است

همیشه سعی کنید اولین و بهترین نسخه از خود اصلیتان باشید نه اینکه دومین نسخه بدلی و تقلبی از شخص دیگری باشید .

1396/11/25 ادامه خبر


تولیدکنندگان نه تنها در بازارهای صادراتی حرفی برای گفتن ندارند بلکه در بازار داخل هم قادر به عرضه محصولات خود نیستند

کارخانجات تولیدی یکی پس از دیگری ورشکسته می شوند و دیگر نه تنها در بازارهای صادراتی حرفی برای گفتن ندارند بلکه دیگر در بازار داخل هم قادر به عرضه محصولات خود نیستند.

1396/11/24 ادامه خبر


تامین مواد اولیه، اصلی ترین مشکل صنعت پلاستیک

رئیس هیئت مدیره انجمن ملی پلاستیک ایران تامین مواد اولیه را اصلی ترین مشکل صنعت پلاستیک دانست و تصریح کرد: واحدهای پتروشیمی به عنوان تامین کننده مواد اولیه این صنعت متاسفانه با وجود گرفتن ارز مبادله ای از دولت اما مواد را با ارز آزاد در بورس کالا عرضه می کنند.

1396/11/17 ادامه خبر


روش خصوصی‌سازی صنعت پتروشیمی باعث بروز مشکلاتی از قبیل خوراک پتروشیمی ها گردیده است، نه اصل خصوصی‌سازی

سید رضا نوروززاده در دیدار با مدیران مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بیان داشت: روش خصوصی‌سازی صنعت پتروشیمی باعث بروز مشکلاتی از قبیل خوراک پتروشیمی ها گردیده است، نه اصل خصوصی‌سازی

1396/11/15 ادامه خبر


رگ مصنوعی و زخم پوش های پلیمری برای اولین بار در ایران تولید شد

محققان در پژوهشگاه موفق به تولید رگ مصنوعی و زخم پوش های پلیمری شدند

1396/11/3 ادامه خبر


تولید پلاستیک از دی اکسید کربن با موفقیت عملی شد

يک تيم مجرب از دانشمندان متشکل از چندین دانشگاه معتبر دنیا، ايده تبديل دي اکسيد کربن به پلاستيک را با موفقيت آزمایش کرده اند

1396/11/1 ادامه خبر


گزارش تصویری از بوستان بازیافت تهران

تندیس‌های حیوانات که از پسماندهای خشک و زباله‌های دور ریختنی ساخته شده‌اند در بوستان بازیافت تهران نمایش داده شده‌اند.

1396/10/21 ادامه خبر


هنرمند روس با استفاده از نایلون های پلاستیکی تصاویری خارق العاده می آفریند

هنرمند روسی با استفاده از اسپری های رنگی نقاشی‌هایی را می‌کشد که با آثار دیگر متفاوت و به نوعی خارق العاده است.

1396/10/20 ادامه خبر


منع واردات پلاستیک های بازیافتی به چین و دردسر بزرگ انگلیس

منع واردات پلاستیک های بازیافتی از جمله ظروف یکبارمصرف به چین، مراکز بازیافت زباله در انگلیس را با مشکل جدی مواجه کرده است.

1396/10/18 ادامه خبر


قابل توجه مشتریان گرامی: محصول جدید شرکت کاسپین آماده عرضه به بازار گردید

شرکت صنایع کاسپین پلاستیک آریا تولیدکننده انواع ظروف یکبار مصرف فوم،پت و آلومینیوم اقدام به تولید ظرف فوم نیم پرس در ابعاد 4.5*14.5*21.5 تولید و دارای قابلیت های فنی و بروزی است که می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی با دفتر فروش شرکت کاسپین تماس حاصل نمایید.

1396/10/4 ادامه خبر


پسماندها: فرصت یا تهدید

هستند جوامعی که از مرز درآمدزایی از طلای کثیف گذر کرده‌اند و به این می‌اندیشند که زباله‌ها به منبع تولید انرژی بدل شوند

1396/9/30 ادامه خبر


چین، مقصد اصلی زباله‌های پلاستیکی برای بازیافت از سراسر دنیا

بخش عمده‌یی از زباله‌های پلاستیکی از کشورهای اروپایی، امریکایی و سایر کشورها، برای بازیافت به چین سرازیر می‌شود.چین علاوه بر تولید انبوه پلاستیک، 56درصد از زباله‌های پلاستیکی جهان را وارد و بازیافت می‌کند.

1396/9/23 ادامه خبر


کسب یکصد و هفتاد و شش میلیارد دلار سود از بازیافت پلاستیک در سراسر جهان

در حال حاضرکمتر از ۹ درصد پلاستیک‌ها در ایالات متحده و 30 درصد در اروپا بازیافت می‌شود در نتیجه بهبود و توجه بیشتر به روش‌های بازیافت پلاستیک های موجود و فرهنگ سازی استفاده صحیح از ظروف یکبار مصرف، یک اولویت کلیدی است.

1396/9/10 ادامه خبر


استفاده جورجو آرمانی از پارچه تولید شده حاصل از بازیافت بطری های پلاستیکی در یک لباس شب

ایده جالب دانشمندان در راستای راه حلی برای بازیافت میلیون‌ها بطری پلاستیکی که هر سال دور انداخته می‌شود به پارچه‌ای است که می‌تواند در پوشاک استفاده شود

1396/9/4 ادامه خبر


بهترین راهکار رهایی از انباشت ضایعات پلاستیکی، توسعه روش‌های بازیافت موثرتر است

در تحقیقات جدید دانشمندان به استفاده از روش‌های شیمیایی بازیافت باصرف انرژی کمتر، به منظور اجرای یک فرآیند بازیافت سازگاری با محیط زیست توجه شده است و در نتیجه بهترین راهکار رهایی از آثار انباشت ضایعات پلاستیکی، توسعه روش‌های بازیافت موثرتر است.

1396/9/1 ادامه خبر


گزارش تصویری از بازدید جناب آقای محمود بهمنی از شرکت صنایع کاسپین پلاستیک آریا

آقای محمود بهمنی نماینده محترم مردم شریف نظرآباد در مجلس شورای اسلامی به اتفاق هیئت همراه از بقایای حادثه آتش سوزی شرکت صنایع کاسپین پلاستیک آریا تولیدکننده انواع ظروف یکبار مصرف بازدید و دستورات لازم جهت تسریع و تسهیل در امر بازسازی را به مسئولان محترم شهرستان گوشزد نمودند.

1396/8/16 ادامه خبر


مرجان ها به علت طعم لذیذ، پلاستیک ها را می خورند

برخلاف تصور برخی از محققان، دلیل خورده شدن پلاستیک توسط مرجان‌ها، شباهت قطعات آن به موجودات ریز معلق در آب نیست، بلکه مرجان‌ها پلاستیک را به دلیل طعم لذیذ آن می‌خورند.

1396/8/14 ادامه خبر


افزایش استحکام بتن با استفاده از بطری‌های پلاستیکی

محققان MIT راه جدیدی را ابداع کردند که در آن با استفاده از بطری‌های پلاستیکی استحکام بتن تا 20 درصد افزایش می‌یابد.

1396/8/6 ادامه خبر


تصمیم كوكاكولا جهت بسته بندی محصولات خود از پلاستیک های قابل بازیافت

کوکاکولا تصميم دارد در آينده از پلاستيك قابل بازيافت براي بسته‌بندي محصولات خود استفاده كند. بطريهاي پلاستيكي PET در آينده‌اي نه چندان دور مورد استفاده قرار مي‌گيرند. هدف نهايي شركت اين است كه براي بسته‌بندي محصولات خود صد درصد از مواد قابل بازيافت استفاده كند.

1396/7/27 ادامه خبر


آموزش کلاغ ها جهت جمع آوری ته سیگار

یک شركت هلندي به نام Crowded Cities تصميم گرفته از هوش بسیار بالای کلاغ ها به نفع انسان ‌و محيط زيست بهره‌برداري كند: اين شركت قصد دارد كلاغ‌ها را آموزش دهد تا در ازاي دريافت جايزه،‌ ته سيگارها را از خيابان جمع‌آوري كنند.

1396/7/22 ادامه خبر


رها کردن ظروف یکبارمصرف در خیابان ها و معابر جز بواسطه فقر فرهنگی رخ نمی دهد ‎

ایام محرم که می رسد بازار نذری دادن و نذری گرفتن داغ می شود. در انتهای هر شب از ایام محرم خیابان ها و کوچه ها پر می شود از ظروف یکبار مصرف. ‎ این مشکل بزرگ در حوزه فرهنگی قابل بررسی است چراکه رها کردن زباله های ‏پلاستیکی در خیابان ها و معابر جز بواسطه فقر فرهنگی رخ نمی دهد ‎ .‎

1396/7/16 ادامه خبر


رئیس انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبارمصرف : ظروف یکبارمصرف صدرصد گیاهی در ایران وجود نداشته و ندارد

حمید صمدی در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران پلاست و در گفتگوی ویژه با خبرنگار اتحادیه سراسری تعاونی های تامین نیاز صنایع پایین دست پتروشیمی، در مورد واقعیت ظروف گیاهی در ایران گفت: ظروف یکبار مصرف صد در صد گیاهی در ایران وجود نداشته و ندارد .

1396/7/11 ادامه خبر


ظروف یکبار مصرف به اصطلاح گیاهی دارای 60 الی 70 درصد مواد پلیمری می باشد

ظروف یکبارمصرف به اصطلاح گیاهـی نیز صد درصد‏ گیاهی نیست بلکه حدود ٦٠ تا 70 درصد آن مواد پلیمری می باشد.

1396/7/5 ادامه خبر


گزارش تصویری از اولین نمایشگاه تخصصی تامین کنندگان ملزومات رستورانی ایران

اولین نمایشگاه تخصصی تامین کنندگان ملزومات رستورانی ایران از تاریخ 15 لغایت 17 شهریورماه 1396 در محل اولین هایپرمارکت رستورانی ایران برگزار گردید.در این نمایشگاه که انحصارآ به معرفی تولیدکنندگان، تامین کنندگان و برندهای مواد اولیه اختصاص داشت که بم بازدیدکنندگان تخصصی و مدیران و صاحبان کسب و کار این صنعت خدماتی متفاوت ارائه نمود.ظروف یکبار مصرف، چای، قهوه، برنج، حبوبات و سایر اقلام رستورانی در این نمایشگاه به ارائه دستاورد ها پرداختند...

1396/6/23 ادامه خبر


عدم مشارکت شهروندان در طرح تفکیک پسماند

سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است و شهروندان با شهرداری همکاری نمی‌کنند. شهرداری تهران در هر یک از مناطق ۲۲ گانه تهران یک پیمانکار در نظر گرفته است که این پیمانکاران موظفند پسماندهای خشک ارزشمند شهروندان را جمع آوری کنند.

1396/6/12 ادامه خبر


حضور شرکت کاسپین در اولین نمایشگاه تخصصی تامین کنندگان ملزومات رستورانی در ایران(4food)

اولین نمایشگاه تخصصی تامین کنندگان ملزومات رستورانی (4food) در راستای توسعه زنجیره تامین کنندگان رستورانی و به منظور افزایش توانمندی های پخش و لجستیک این صنعت از تاریخ 15 لغایت 17 شهریورماه 1396 در محل اولین هایپرمارکت رستورانی ایران برگزار میگردد.

1396/6/11 ادامه خبر


داربست نانوکامپوزیتی و کربنی برای ترمیم استخوان

امروزه در سراسر جهان ترمیم و جایگزینی بافت سخت معیوب یا آسیب‌دیده مسئله‌ای بسیار مهم و اساسی در درمانهای ارتوپدی به حساب می‌آید و در سالهای اخیر پیشرفتهای وسیعی در زمینه جایگزینی اعضاء و اندامهای بدن صورت پذیرفته است.

1396/6/6 ادامه خبر


اسکناس های پلیمری جایگزین اسکناس های کاغذی در روسیه

چاپ اسکناس های پلیمری در کشور روسیه با هدف کاهش فرسودگی اسکناس در گردش توسط بانک مرکزی روسیه آغاز گردیده است

1396/6/1 ادامه خبر


توسعه پلاستیک مقاوم در برابر ضربه توسط Toyota و Mitsui

شرکت Toyota Boshoku با همکاری Mitsui Chemicals موفق به تجاری سازی پلاستیک مقاوم به ضربه شده‌اند که باعث بهبود کیفیت رزین در برابر ضربه می‌گردد.

1396/5/23 ادامه خبر


استفاده از پلیمر های سبک، راهکاری جدید برای ساخت خانه های مقاوم در برابر زلزله

مرجع پلیمر در بازار ایران: زلزله‌های مداوم در ژاپن به یکی از پدید‌ه‌های همیشگی این کشور تبدیل شده است. رخدادی که مهندسان را به فکر طراحی سازه‌های جدید از جمله استفاده از پلیمر های سبک در ساخت خانه، انداخته است.

1396/5/18 ادامه خبر


توسعه فرآیندی جدید جهت تولید لاستیک و پلاستیک‌ پایدار

مرجع پلیمر در بازار ایران: یک تیم علمی از سه دانشگاه Delaware، Minnesota و  Massachusetts موفق به توسعه فرآیندی با بازدهی بالا و کم هزینه برای ساخت بوتا دی ان از منابع تجدید پذیر مانند درختان، علفزارها و ذرت شده‌اند.

1396/5/16 ادامه خبر


بعد از میادین نفت و گاز زمزمه حضور در صنعت پتروشیمی

مرجع پلیمر در بازار ایران: پای غول‌های نفتی جهان نه تنها به میدان‌های نفتی و گازی ایران باز شده، بلکه صنعت پتروشیمی نیز از حضور این شرکت‌های بین‌المللی بی نصیب نمانده و خبرهای منتشر شده حاکی از آن است که امضای قراردادهای بین‌المللی صنعت پتروشیمی نیز در راه است.

1396/5/14 ادامه خبر


توسعه پنل های خورشیدی پلیمری سبک وزن

شرکت EconCore با همکاری DuPont موفق به ایجاد پنل‌ خورشیدی پلیمری سبک وزن شده‌اند که یک سوم وزن پنل‌های خورشیدی شیشه‌ای استاندارد را دارا می‌باشد و مقاومت بیشتری در برابر آسیب دارد. تیم تحقیقیاتی با نوآوری در مواد، ساخت و طراحی محصول باعث ایجاد پنل خورشیدی با عملکرد بالا شده‌اند.

1396/5/9 ادامه خبر


استفاده از مالچ پلیمری سازگار با محیط زیست

برای نخستین بار بطور آزمایشی در سطح یک هکتار از عرصه کویری پارک عمرانی شهرستان گناباد مالچ پلیمری طبیعی به منظور مقابله با ریزگردها پاشیده شد که در مراحل نخست نتایج قابل قبولی به همراه داشت.

1396/5/8 ادامه خبر


تولید پلاستیک از قند و کربن دی اکسید

محققان دانشگاه Bath موفق به تولید پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر از قند و کربن دی اکسید شده‌اند.

1396/5/1 ادامه خبر


تبدیل زباله به انرژی گرمایی

در حال حاضر 99 درصد از زباله‌ها در سوئد برای تولید انرژی استفاده می‌شوند و تنها یک در صد از زباله‌های سوئد دفن می‌شود.

1396/4/27 ادامه خبر


ترکیب گرافن با مواد پلیمری برای تولید صنعتی نانو الیاف در چین

یک شرکت چینی موفق به تولید الیافی شده که در آن از گرافن برای ایجاد خواص منحصر به فرد استفاده شده‌است. این الیاف دارای خواصی نظیر مقاومت در برابر تابش فرابنفش و خواص آنتی‌باکتریال است.

1396/4/26 ادامه خبر


فاصله دو هفته ای عربستان از اولین قدم در عبور از وابستگی به نفت

از تشک در اتاق خواب و بشقاب‌های آشپزخانه گرفته تا قطعات شورولت کاپریس پارک شده در حیاط و حتی تلوزیون پلاسما اتاق پذیرایی همگی با مواد پتروشیمی شرکت صداره تولید خواهند شد و این شرکت که ۵ سال است توسط بیش از ۶۰۰۰۰ نفر کارگر در حال راه اندازی است تنها چند هفته با تولید فاصله دارد.

1396/4/24 ادامه خبر


تولید پوست مصنوعی در داخل کشور به همت تلاشگران داخلی

پژوهشگران سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با استفاده از تکنولوژی سنتز نانوالیاف، داربستی ترکیبی با منشأ طبیعی و مصنوعی تولید کردند که در فاز برون‌تنی موفق به تکثیر بالای سلول‌های پوستی (کراتینوسیت و فیبروبلاست) شد.

1396/4/12 ادامه خبر


هشدار معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان شرقی به بازرسان در مورد مجاز بودن عرضه ظروف یکبار مصرف پلیمری دارای پروانه ساخت

دکتر محبوب نعمتی طی نامه ای به معاونت امور بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان آذربایجان شرقی مبنی بر ایجاد شائبه هایی مبنی بر ممنوعیت تولید و عرضه ظروف یکبار مصرف پلیمری اعلام نمود تاکنون هیچگونه دستورالعمل یا بخشنامه ای از سازمان غذا و دارو مبنی بر ممنوعیت تولید و عرضه ظروف یکبار مصرف پلیمری دارای پروانه ساخت صادر نگردیده است

1396/4/11 ادامه خبر


تولید قارچ خوراکی از زباله های پلاستیکی تا سال 2050

محققان اتریشی برای کاهش معضل زباله ‌های پلاستیکی راهکاری خوراکی یافته‌اند: راهکاری که ضایعات پلاستیکی را به محصولی بی‌خطر و خوراکی (قارچ خوراکی) تبدیل می‌کند.

1396/4/7 ادامه خبر


ساخت خلاقانه مبلمان از پسماند بطری های پلاستیکی

هنرمند انگلیسی به جای استفاده از میخ و یا چسب، بطری ها را برای اتصال چوب ها و قطعات مبل به کار می گیرد.

1396/4/7 ادامه خبر


رشد گیاهان بدون نیاز به خاک در بستر فیلم های پلیمری

افزایش جمعیت و عدم استفاده صحیح از محیط زیست و همچنین کمبود آب، دانشمندان یک مرکز تحقیقاتی در ژاپن را بر آن داشت تا اقدام به کشت گیاهان بر بستر فیلم های پلیمری کنند.

1396/4/1 ادامه خبر


انسان پلاستیک خوار هم به بازار عجایب جهان اضافه شد

در اتفاقی نادر یک دختری آمریكایی مواد پلاستیكی مثل بطری آب می‌خورد.

1396/4/1 ادامه خبر


لزوم نظارت حداکثری وزارت بهداشت بر روند تولید ظروف یکبار مصرف

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: انتظار می رود وزارت بهداشت و درمان و وزارت صنعت و معدن نظارت حداکثری را بر عرضه و تولید بهداشتی و استاندارد ظروف یکبار مصرف درجامعه داشته باشند، هرچند که درحال حاضرمشکلات بسیاری دربخش های مختلف وجود دارد که موارد این چنینی مورد توجه قرار نمی گیرد.

1396/3/27 ادامه خبر


انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبارمصرف ایران برگزار میکند: همایش بین المللی ظروف یکبار مصرف و بیوپلیمرها

همایش بین المللی ظروف یکبار مصرف و بیوپلیمرها( تولید و فن آوری ) توسط انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف برگزار میگردد

1396/3/24 ادامه خبر


علائم، مشخصات و استفاده صحیح از انواع ظروف یکبار مصرف بهداشتی را بهتر بشناسیم

مصرف كنندگان ظروف یکبار مصرف بایستی به علامت های اختصاری مانند PE ،PP یا PS كه در كف ظروف حك شده است و نحوه استفاده صحیح هر یک از انواع ظروف یکبار مصرف توجه ویژه نمایند.

1396/3/21 ادامه خبر


پس از صرف یک وعده غذایی در کنار جاده و طبیعت، ظروف یکبار مصرف را کجا می‌اندازیم؟

نباید تمام مسئولیت حفظ محیط زیست را به دوش فعالان محیط‌ زیست یا دولت ها قرار داد و با این بهانه از زیر بار مسئولیت شهروندی و انسانی خویش شانه خالی کنیم. این وظیفه همه ما است که جلوی تخریب زمین و طبیعت آن را بگیریم.

1396/3/17 ادامه خبر


استفاده از برچسب پلاستیکی یکبار مصرف جهت رفع کمبود آب بدن